Palačinky na Kuksu - Slavnosti koni Kuks

Přejít na obsah

„Na naše palačinky jsme pyšní, hlavně na čokoládovou s višní.“ :-)

Jmenuji se Soňa Turinská. V březnu roku 2015 jsem se rozhodla, že zkusím zužitkovat dovednosti, které jsem nabrala již na brigádě po střední škole v Praze, kde jsem se mimo jiné naučila vyrábět francouzské palačinky.
Nechala jsem si postavit malý dřevěný stánek, koupila jednu plotýnku na výrobu francouzských palačinek a začala s palačinkami jezdit na různé akce, jarmarky a slavnosti. Nyní mám již dva stánky na palačinky, o několik plotýnek víc a sama zaměstnávám studentky jako brigádnice.

Upřednostňuji kvalitu před kvantitou, a proto vyrábím poctivě dělané palačinky s velmi kvalitními náplněmi a zůstávám u jednoho sortimentu, který se snažím stále zdokonalovat a příchutě obměňovat. Nechceme být pouze dalším stánkem s rychlým občerstvením, ale stánkem, u kterého si naši zákazníci opravdu pochutnají a rádi nás znovu navštíví, pokud budeme zrovna na akci, na kterou zavítají, což se nám již poměrně daří.

Jsme rádi, že letos přijedeme vyrábět naše palačinky také pro návštěvníky Slavností koní, historie a řemesel Kuks 2017, protože rádi navštěvujeme pěkné tematické akce a naše práce je tak propojena příjemného s užitečným. Návštěvníci slavností si u nás budou moci vybrat z těchto příchutí palačinek: skořicová, jahodová, višňová, jablečná se skořicí, čokoládová, čokoládová s kokosem, čokoládová s banánem, čokoládová s višněmi.

Na facebooku máme stránku s názvem Palačinkový stánek, kde průběžně informujeme o tom, kam se stánkem přijedeme.

Těšíme se, že letos poprvé zavítáme do Kuksu
a nabídneme naše palačinky návštěvníkům Slavností koní.Návrat na obsah