Příběh Marcely Robkové se začal psát 14. 2. 1993... - Slavnosti koni Kuks

Přejít na obsah

      Můj příběh se začal psát 14. 2. 1993 . . .

(jak nerozlišuje mezi koníčky, studiem a prací Marcela Robková,
jedna část moderátorské dvojice Slavností koní na Kuksu)

Jmenuji se Marcela a narodila jsem se v Hradci Králové. Žila jsem tam tedy jenom dva týdny, protože pak mě převezli sanitkou na Mostek, kde od té doby bydlím. Z Hradce si tedy bohužel vůbec nic nepamatuji, ale mám ho v občance jako místo narození.

Narodila jsem se v únoru 1993 svojí mámě, která mě porodila, což od ní bylo velice hezké. Byl u toho ještě lékař a zdravotní sestra, kteří měli té noci službu, ale jejich jména si nepamatuji, protože jsem měla ten den problémy sama se sebou a měla jsem co dělat, abych se vyrovnala s tím, že jsem se tak najednou ocitla na světě. Byl to rok, kdy se z ČSR stalo jen ČR, což mi bylo jedno, protože já se o politiku v té době nezajímala. Hodně jsem poslouchala hudbu, což mi vydrželo dodnes. Měla jsem ráda Martu Kubišovou, kterou jsem s oblibou napodobovala a zpívala. Moje první vystoupení bylo asi ve třech letech. Mělo to úspěch, ale ještě jsem v té době nebyla pevně rozhodnutá, že se stanu zpěvačkou, takže jsem si za tím nešla a chodila jsem v klidu dál do školky.

V té době jsem se toužila stát spisovatelkou, ergoterapeutkou nebo letuškou u British Airways. Hlavně ta letuška mě lákala, studovala jsem atlasy a pořádala doma různé zájezdy s kamarády a spolužáky.

Nejprve jsem vystudovala základní školu, kterou jsem strávila hlavně ježděním po různých recitačních nebo pěveckých soutěžích. Jedna základka byla málo, tak jsem navštěvovala i tu pro umělce, uměleckou. Umělec ze mě sice není, ale občas si vzpomenu, jak bolí bránice, nebo jak zní Bach na klaviatuře. V té době jsem už také moc dobře věděla, jak vypadá svět ze sedla koně. Občas jsem byla i mimo sedlo, ale pořád to byl hezký pohled. Trenérka Jitka Černá se mnou měla obrovskou trpělivost. Dokonce tak velkou, že mě dovedla ke zkouškám ZZVJ. Pak jsem si vzpomněla, že jsem chtěla být tou letuškou, tak jsem šla na střední školu oboru cestovní ruch. Vůbec jsme necestovali, ale právě tady jsem se poprvé seznámila s mikrofonem. Odmoderovala jsem reprezentační ples školy a asi se to líbilo, protože jsem dostala moderovat další a další akce (majálesy, festivaly, slavnosti) a pokračuji v tom dál už několik let…čas od času jsem si i zazpívala s kapelou nebo si na něco zahrála, třeba na klavír či konga. Pak jsem ještě chvíli občas navštěvovala informační management na UHK, ale neměla jsem žádné ambice dostudovat, tak jsem zkusila štěstí pro změnu na jazykové a literární kultuře a ono to vyšlo. Studuji už dva roky.

V současné době přicházím na chuť stand-up komedy. (To je žánr, který se k nám dostal až z amerických barů, kdy komik stojí sám před publikem a baví ho jen za pomoci mikrofonu).  A chutná mi to čím dál tím víc…

Baví mě, co dělám, takže nerozlišuji mezi koníčky, studiem a prací. Jinak se zajímám o kulturní dění, sport, psychologii, dějiny umění…chci toho vědět co možná nejvíc, když už jsem tady na světě. A taky ráda navštěvuji hospitál Kuks. Dříve jako průvodkyně…nyní jako moderátorka a holka od koní.
______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Jak se s Marcelou domluvit na moderování vaší akce?

Na tel. 737 052 189, e-mailu marcela.robkova@seznam.cz nebo zde na facebooku.
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________
Návrat na obsah