2018 Spolek pro hiporehabilitaci Bydžovská Lhotka - Slavnosti koni Kuks

Přejít na obsah

Spolek pro hiporehabilitaci Bydžovská Lhotka se představuje:

Jelikož mě po celý život provází kladný vztah nejen ke koním, ale i ke všem ostatním zvířatům, „na stará kolena“ jsem založila Spolek pro hiporehabilitaci Bydžovská Lhotka. O jeho chod se starám od r. 2004. I když to někdy není lehké a už bych i měla nárok na zasloužený odpočinek, stále mě ta práce naplňuje a baví.

Spolek vlastní kromě koní také různé jiné druhy zvířat, která předávají všem lidem kolem sebe svoji energii, pozitivní pohled na život, zlepšují náladu, dávají zapomenout na každodenní starosti a trápení …

V místě bydliště probíhá pravidelná terapie pomocí koní, oslíků i dalších zvířat.
Klienti se mohou zúčastnit terapeutického ježdění, vyjít si se zvířaty na procházku nebo jen pobýt v přátelském prostředí, posedět popovídat a sledovat dění. Mnozí uvítají možnost vyjížďky do přírody s koňmi zapřaženými v kočáře.

Pravidelně navštěvujeme ústavy, domovy důchodců, školky i školy, abychom alespoň na malou chvíli potěšili ty, kteří to potřebují.


Kromě zvířat, která aktivně pracují, s námi zůstávají i ta, která pracovala v minulosti, nezbavujeme se jich, i nadále jim věnujeme péči a lásku … Považujeme to za normální a přirozené, vážíme si jich a ona nám mnohonásobně oplácejí.

Za Spolek pro hiporehabilitaci Bydžovská Lhotka

    Miroslava Bártová

Návrat na obsah