2018 Ranč u jasanu - Slavnosti koni Kuks

Přejít na obsah

Ranč u Jasanu


Lucie Janovská – pracovní pozice: Nejvyšší hlavoun, šílenec a tahoun

V jedenácti letech se zamilovala do koní, když projížděla na kole kolem ohrady s nimi. V tu chvíli přestal svět existovat. Následně začala docházet do standartního jezdeckého klubu a přežila tam dalších 10 let, za což je na sebe patřičně hrdá.
Když ji táhlo na dvacet, nedalo se svítit a pořídila si koníka vlastního. Nejvíc nejlepšího koně na světě jménem Quido. Na začátku to spolu vůbec neměli lehké a tak postupně začali pracovat formou přirozené komunikace, která jim pomohla najít cestu jeden k druhému, postupně se tak učili k souhře a porozumění, které trvá dodnes.

Po vystudování nějaké té školy, aby se neřeklo, nastoupila Lucie Janovská jako stájník a později provozovatel do stáje Jakubův Nový Dvůr ve Velké Jesenici. Zde začala organizovat aktivity s dětmi (tábory, dny dětí, kroužek), výuky jízdy dospělých i dětí formou nenásilného ježdění. To neodvratně vedlo k pořízení dalších koní.

Od nejmenších:

minishetland Kubík
...po větší

hafling Ája
Postupem času se ukázalo, že dobrá práce s koněm vyžaduje i vhodné zázemí a to nejen pro lidi, ale hlavně pro koně. Pozemky ve stávajícím ustájení se ukázali být nedostačující. Majitel objektu vyžadoval boxování koní, které koně odmítali a nedělalo jim dobře psychicky ani zdravotně. Nebylo tedy zbytí a nastal nejvyšší čas se stěhovat.
A tak jsme se ocitli v ráji na zemi. Ráj je místo, kde jsou naši koně šťastní a víc ke štěstí netřeba :-). Momentálně se nacházíme ve Vysokově u Náchoda. K dispozici máme 10ha pastvin plných nádherných starých jasanů.
Ranč u Jasanu . Vystavěli jsme si zázemí, krásnou jízdárnu a těšíme se na první tábory a pestrou letní sezónu.  Návrat na obsah