2018 Pony farma - Slavnosti koni Kuks

Přejít na obsah

Pony farma Úhlejov

Jsme malá rodinná stáj nedaleko městečka Miletín v malebné krajině Podzvičinska. Rádi bychom Vás postupně seznámili s tím, čím se zabýváme.
Jezdci i nejezdci z okolí si zde přijdou na své. Rozvedeme to tedy do několika ,, podskupin“.

První asi zařadíme možnost občasného ježdění na jízdárně nebo vyjížďky s vodičem do přírody. Pokud nejste zrovna nadšenci ježdění a raději máte pevnou půdu pod nohama, můžete si zde zapůjčit poníka nebo oslíka, který vás bude doprovázet toulkami okolní krajinou.

Jako stáj máme taky vlastní jezdecký klub, který je otevřen všem věkovým kategoriím. Parťáky malých jezdců jsou shetlandští poníci, kteří jsou malí vzrůstem, ale velcí srdcem a pro děti ideální společníci pro jezdecké začátky. Pro větší děti tu máme haflingy, původně rakouské plemeno, které si našlo oblibu u mnoha chovatelů z celého světa hlavně díky svému všestrannému využití a klidnému charakteru a jsou vhodní jako taková mezistanice mezi poníkem a vysokým teplokrevným koněm. Naši jezdci se tu mohou věnovat tomu, co je zajímá a baví. Ať vystavování, skákání s poníky na ruce, parkuru, všestrannosti nebo drezůře. Účastníme se několika akcí, závodů a výstav, kde dokazujeme, že i tak malé plemeno jako je hafling se může rovnat velkým koním. Nejen v minulém roce jste nás mohli potkat na akcích jako jsou okresní i vzdálené parkurové závody, Mistrovství České republiky  haflingů v sedlových disciplínách, Koně v akci v Pardubicích a mnoho dalších. V minulém roce se klisna Anita stala nejlepším Hobby haflingem v kategorii jezdci nad 16let. Letos si naše nejúspěšnější dvojice Andrea Kaprasová a klisna Anita splnily kvalifikaci na Mistrovství Evropy haflingů, které se koná v rakouské Stadl Pauře.

Koňodovolená, tak se jmenuje projekt, který bychom do budoucna ještě dále rozšířili. Jedná se o dovolenou v sedle, buďto s vaším, nebo zapůjčeným čtyřnohým parťákem.
Ustájení pro koně nabízíme boxové nebo pastevní.
Přes léto pořádáme jezdecké kurzy, jak pro začátečníky, tak i pokročilé jezdce. Děti se zde učí, jak se mají správně o koně starat a co všechno obnáší mít vlastního koně. Každý turnus je vždy od soboty do soboty. Pro 10-15 dětí z důvodu, aby byl pro každého zajištěn individuální přístup.
Dále nabízíme dlouhodobé ustájení koní. Buďto pastevní nebo boxové. K dispozici tu mají majitelé koní jízdárnu se skokovým materiálem a další.
Nejen ustájení, ale i výcvik nebo obsedání vašich čtyřnohých miláčků je u nás možné.

K areálu patří také dva penziony. Penzion Lika, který je přímo v areálu stájí. Zde si přijdou na své hlavně milovníci zvířat. Strávit dovolenou ve výběhu s poníky a drbat oslíka za ouškem je pro některé vysněným odpočinkem. Na své si tu přijdou všechny věkové kategorie. Součástí je i bazén s dětským hřištěm a venkovní posezení s grilem.

Druhý penzion Růžovka je zaměřený spíše na klidnou dovolenou s do budoucna vybudovaným welness. Tento penzion se nachází ve vedlejší nedaleké osadě Růžovka, která je přibližně 2 km od Úhlejova. Je to krásná samota, kde jak by někteří řekli, dávají lišky dobrou noc. Hostům obou penzionů nabízíme projížďky na koních. Pestrý je i výběr možných výletů do okolí. Nejoblíbenější zůstávají Zoologická zahrada ve Dvoře Králové a Stezka K.J. Erbena v nedalekém Miletíně.

Najdete nás i na :
    Instagramu Pony farma


Návrat na obsah