2018 Petra Kolertová - Slavnosti koni Kuks

Přejít na obsah

Petře Kolertové maminka tolik přála, aby se jí splnil dlouholetý sen o vlastním ranči , když loni popisovala Petřinu cestu ke koním zde v Příbězích účinkujících.
Rok utekl jako voda...a sen se splnil. Petra píše o své nové stáji. Nevzdávejte své sny :-)

Petra Kolertová - Stáj U Slona
Je pro nás velká čest, že jako každý rok můžeme pokřtít naše hříbě na tak významné a společenské akci, jakou Slavnosti koní na Kuksu rozhodně jsou.

Od loňska se u nás udála veliká změna. Zásadní je ve změně působiště. Naše zázemí se od jara 2018 nachází na Statku U Slona, což mnoho napoví. Na výpadovce z Trutnova na Jaroměř u slona – poutače na Zoo DK se nachází statek. Zde budujeme svoje zázemí a stáje. Za zády máme jen louky a lesy, klid a pohodu.

Jezdecký oddíl pro velké i malé zájemce u nás najdete stále a v rozšířené formě. Stále preferujeme základní ježdění v anglickém stylu. Klademe důraz na proježděnost v drezurním a parkurovém ježdění. Nad oddílem samozřejmě drží patronát Lokomotiva Trutnov. Koní na statku je 20 v různých stupních vyježděnosti. Nově nabízíme i jen vyjížďky do nádherné okolní přírody s minimem doteku civilizace.

Na statku chováme  nádherné Irské Coby, kterých si ceníme především pro jejich vyrovnanou povahu a v podhorském terénu jistý a bezpečný chod.
Protože se věnujeme zároveň chovatelské činnosti všechny naše kobylky jsou samozřejmě zapsány a uchovněny pod naší Českou plemennou knihou.

Letos jsme Vám na Kuks přivezli představit matku Sanna van Gelinden (majitelka Petra Kolertová)  a její roční dceru, pokřtěnou zde loni na Slavnostech Tabitu z Gelindenu - viz foto (majitel Petr Polívka). Dále 7 let kobylku  jejíž matka je také Sanna , klisnu Selwin Syu a její letošní hříbě Ontari Grow v majetku majitele statku Jirky Hrdličky.

Máme tady tedy několik generací jedné rodiny abychom Vám představili Irské Coby z pohledu několika let a v několika stupních výchovy a výcviku.  Přitom uvidíte , že v povaze jsou to nepřekonatelná, ušlechtilá a nádherná zvířata.

Na viděnou  Na Statku U Slona :-)
Petra Kolertová, tel. 733571433

Návrat na obsah