2018 Palačinky - Slavnosti koni Kuks

Přejít na obsah
Palačinky Soni Turinské a jejího týmu:

Pro velký úspěch přijedeme znovu do Kuksu a budeme dělat palačinky pro návštěvníky Slavností koní.

Nebudu dlouze představovat náš stánek, protože si o historii toho, co děláme, jak to děláme a jak to všechno začalo můžete přečíst v našem Příběhu 2017. Ale ve stručnosti – zabýváme se výrobou a prodejem francouzských palačinek.

Vyrábíme palačinky o průměru 40cm, takové ty tenoučké, původem z Francie, proto francouzské… Plníme je samými kvalitními surovinami (na tom nám opravdu záleží) jako je italská lískooříšková čokoláda podobná Nutelle (ale lepší ;)), čerstvý banán, ovocné gely s obsahem ovoce min. 60% a občas děláme také palačinky naslano - se šunkou, sýrem a špenátem.

Na naše palačinky si (zatím) nemůžete zajít do konkrétního města a místa, protože jezdíme dělat palačinky „k vám“. Máme k tomu vybaveny tři mobilní stánky a jezdíme do různých měst, na všelijaké jarmarky, slavnosti, festivaly a podobně a to převážně na Vysočině a v Pardubickém kraji. Výjimkou je pouze Ski areál v Hlinsku, kde máme boudičku s palačinkami nastálo alespoň přes zimní lyžařskou sezónu, v období prosinec až březen. Už uvažujeme o tom, kam dát palačinkovou boudičku přes léto. ;) Na facebooku máme stránku s názvem Palačinkový stánek, kde průběžně informujeme o tom, kam se stánkem přijedeme.

V roce 2017 jsme poprvé přijeli se stánkem s palačinkami na Slavnosti koní a historie řemesel u hospitálu Kuks. Jsme moc rádi, že o naše palačinky byl velký zájem a to až takový, že jsme zhruba hodinu před koncem akce vyprodali vše, co jsme přivezli. Můžeme slíbit, že letos přijedeme ještě lépe vybaveni a vezmeme dost těsta, čokolády a všeho co je potřeba, aby si mohl dát palačinku každý, kdo na ni dostane chuť. Od loňského roku jsme taky trošku změnily styl stánku, tak doufáme, že se vám bude líbit. Každý rok se totiž snažíme vše zlepšovat a zlepšovat.

Naše stánky zaručeně poznáte podle typických červenobílých cedulí „palačinky“ a našeho netypického stylu vyrábění palačinek přímo naběračkou, roztíráním těsta do velkých spirál.  

Opět se moc těšíme, že budeme dělat palačinky pro návštěvníky této pěkné akce.
Soňa Turinská


Návrat na obsah