2018 Lenka Stříbrná - Slavnosti koni Kuks

Přejít na obsah

Výstava fotografií  "Koně z naší republiky" od  Lenky Stříbrné

Výstava fotografií přiblíží návštěvníkům slavností  plemena koní, chovaná  v České republice.

Proč právě jednotlivá plemena?

Je to přesně dva roky, kdy mě doc. RNDr. Barbora Mieslerová z Olomoucké Univerzity požádala o spolupráci na knižní publikaci, která by shrnula plemena koní chovaných v ČR. Barbora píše textovou část, já tvořím tu obrazovou. Slovo dalo slovo a záhy jsme měly jistotu, že máme společný cíl, a že nás krom knihy spojuje i něco víc.  Pokud vše půjde dobře, je vydání plánováno před Vánoci 2018. Na to bude navazovat velká výstava, vernisáž a křest knihy v Hradci Králové.

Pro mě osobně je fotografování koní a zvířat velkou vášní  a věnuji se mu od roku 2009. Nejčastěji fotím ve Východních Čechách, kde bydlím, ale za koňmi a jejich majiteli jezdím po celé ČR. Při této práci poznávám nové přátelé a k mnohým z nich se s fotoaparátem opakovaně vracím.

Nejraději fotím koně ve volnosti , kde můžou předvést to nejlepší ze sebe. Právě ve volnosti vynikne jejich charakter a duše, která není svázána otěžemi.

Mým cílem je tvořit takové fotografie zvířat, které budou jejich majitelům i nezávislým divákům přinášet radost a potěšení. To je pro mě největší odměna, radost druhých a jejich zpětná vazba.

Koně miluji od malička a  v 11-ti letech jsem začala i jezdit. Věřím, že právě tolik let strávených u koní a ve stáji mi pomáhá při mé práci "fotografa koní" .  Život ale  není  jen práce, a tak se přednostně věnuji svým dvěma malým dětem a pokud mi zbude nějaký volný čas moc ráda čtu, běhám a sportuji.

Lenka Stříbrná
tel: 732 713 511


Návrat na obsah