2018 Kuba - Slavnosti koni Kuks

Přejít na obsah

Veronika Králová
Můj příběh je prostý, od mala kolem zvířat i koní, poté zemědělská škola se zaměřením na chov koní. Práce v kanceláři a vlastní kobylka, ježdění v krajině, ...Láska, děti....kotrmelce, konec... návrat k přírodě a podstatě, pořízení zvířat, změna zaměstnání...učení, hledání, probuzení.

Kuba
Nákup koně ...na Kubu jsem se nechtěla jet ani podívat, hledala jsem menšího, staršího dobráka, co v lese už umí.

Kuba, velký, mohutný mladý kůň, neuměl a nedělal nic, ve chvíli, kdy jsem ho kupovala, se jen občas projel ve vozíčku. Do Čech přijel ve svých 5ti letech z Polska a za necelý rok vystřídal tři majitele. Když jsem ho uviděla, nijak mě neoslovil, jen ty oči - má krásné inteligentní oči. Z jeho majitele táhl rum, měl dluhy a potřeboval koně prodat. Vzala jsem si pár dnů na rozmyšlenou, ale už cestou domů jsem věděla, že Kuba nepůjde k překupníkům, stane se členem naší rodiny.

20. ledna 2018 jsme Kubu převezli k nám a začala nám nová etapa života. Učíme se spolu, poznáváme se, snažím se, aby mi věřil...  Zatím děláme jednodušší práce, roviny, mírné kopce, lehčí terén, přešli jsme ze dvou opratí na jednu (i když to bylo spíš kvůli mě - dvě opratě bylo moc, občas jsem se motala:-)) ).

Kuba je kliďas, ňufík a tvrdohlava, nic neodpustí, je svůj a to je dobře.
Má rád lidi, je kontaktní, děti ho můžou čistit, vodit...

Na Kuksu vašim dětem vysvětlíme, jakou funkci má chomout na krku koně, můžete se na Kubovi vyfotit, pohladit ho, mít na nás všetečné otázky. Třeba dojde i na sedlo - protože i na chladnokrevném koni se dá moc příjemně jezdit.

Těšíme se na první shledání s vámi všemi na Kuksu
                                                                    Veronika a Martina Královy ... a Kuba
Návrat na obsah