2018 Křtiny hříběte - Slavnosti koni Kuks

Přejít na obsah
Pokřtíme hříbátko slezského norika z chovu Petry Horváthové


Na Kuks za Vámi dorazím z Dubnice v okrese Česká Lípa s kobylkou s hříbátkem, které bude na Slavnostech pokřtěno.

Můj první kontakt s koněm byl asi ve 3 letech, kdy mě táta posadil v zoologické zahradě na poníka, od té doby už mě koně nikdy nepustili a ani nepustí.
Na svého prvního koně jsem si musela počkat až do 29 let, kdy jsem si úplnou náhodou přivezla domů slezského norika Vaška tehdy za symbolickou 1 korunu. A BYLO TO!!! Aby nebyl sám pořídila se klisna slezského norika, která se stala mou srdeční záležitostí a mou nejlepší kamarádkou.Dnes už se Vašek prohání po věčně zelených pastvinách a u mě se postupně zabydlely další úžasné slezské holky.
Ať už naše úžasná bábina Majda, které je letos neuvěřitelných 22 let.Naše „oslice“ Darka, kterou mám již třetím rokem a je to úžasný koník pro děti.

A služebně nejmladší Blanka, která je s námi od prosince.

Naše holky jsou součástí rodiny, kterou tvoří má maličkost a moji dva synové. Koním se věnuji v každé volné chvilce. Všechny kobylky jsou především chovné a občas nás povozí po zdejším krásném okolí. Účastníme se různých akcích v okolí, kde holky velmi ochotně vozí děti.
Mimo vlastních kobylek se ještě věnuji historii chovu koní a vedu úspěšnou skupinu na Facebooku, která se věnuji slezskému norikovi – ano toto plemeno mě úplně pohltilo.

Chovatelské úspěchy
Jako chovatelka se snažím, aby všichni moji odchovanci našli hlavně úžasné nové majitele a aby dělali radost, což se mi velmi daří a já velice ráda říkám, že spokojení majitelé odchovaných hříbat jsou pro mě mnohem cennější než poháry z výstav. Ale ta jo, i nějaký ten pohár se už ve vitríně najde. Sabina se jako 3letá umístila druhá na národním šampionátu klisen slezského norika, na což jsem náležitě pyšná. Ale tentokrát už dubnická odchovanka Heidi dubnická (dcera Majdy) se umístila třetí na národním šampionátu hříbat v r. 2016 a jako roční potom vyhrála zlato v Náchodě.

Kdo se nám ukáže na Kuksu?
Letos se v Dubnici zadařily tři nádherné kobylky a já se ještě stále rozmýšlím, která bude mít tu čest nechat se na Kuksu pokřtít.Bude to prvorozená dcera Darky – Dorotka dubnická?
Nebo druhá narozená Barborka dubnická od Blanky?


A nebo poslední Stázka dubnická od Sabiny?Nechte se překvapit a my se na Vás s jednou z kobylek a hříbátkem budeme moc těšit na Kuksu.
Pááááááček!!!

Návrat na obsah