2018 Honza Janovský - Slavnosti koni Kuks

Přejít na obsah

Honza Janovský a jeho begani

Honzu Janovského na Kuksu uvidíme poprvé. Čtyři koně, které přiveze letos na Kuks, nejsou jedinými v jeho stáji. Kolik jich má celkem? Budeme se ho muset zeptat při jeho vystoupení.
Co nám prozradil o svém ďábelském spřežení?:

Inspektor je dvojnásobný mistr republiky v chladnokrevnem trojboji, jednou v jednospřeží a po druhé v páře. Také se dvakrát zúčastnil dostihu legend na pardubickém závodišti, pokaždé na něm jel pan Václav Chaloupka a vždy vyhráli. Inspektor je 11letý hřebec.

Milan je nováček, je u nás něco přes rok, chodi v Pekle, ve čtyřspřeží už také byl, je to 5 lety hřebec.

Tamir je náš nejstarší kůň, je mu 13 a u nás už slouží 10 let. S ním jsem začínal jezdit na závody, on je původcem všeho.  Na mistrovství v Pardubicích v roce 2011 získal 3. místo. Jinak chodil ve všech možných spřeženích od jedničky až po osmispřeží, kam ho dáte, tam chodí :-).

Fenot je též nováček, je u nás přes rok, chodil minulý rok do Pekla v páře. Čtyřspřeží bude pro něj novinka. Minulý rok na dostihu legend na něm jezdil pan Váňa. Je to 6 lety valach.

Hlavní náplní práce všech těchto koní je dělat v lese, v sezoně vozí turisty v Pekle, občas vyjedou na nějaké svatby, pohřby, různé závody a akce a také někdy na natáčení filmu.
A když mluvím o nás, tak tím myslím mne, mou přítelkyni, otce a mamku - jsme takový malý rodiný podnik s velkými koňmi.

Tak se těším na první setkání s Kuksem

Váš Honza Janovský

                                                                                                  
Návrat na obsah